1.9.2021

Peter Sihelský : (www.revolucia.sk), (17.8.2021)

Vážení občania.

Myslím, že už každému došlo, že protestami sa nič nevyrieši. Vláda ich ignoruje. Polícia používa bezcharakterné taktiky. Kým sú ľudia v dave, tak nič neriešia, len monitorujú ľudí a potom ich po jednom odchytia, stotožnia a obvinia z priestupku, alebo z trestného činu. Hlavne tých u ktorých vidia odhodlanie niečo zmeniť. Iste ste si všimli, že rôzni organizátori síce majú plné reči o spájaní sa a novej politickej kultúre a podobne, ale iste ste si všimli, že tie protesty robia v nevhodný čas, na nevhodnom mieste, bez reálnych a legitímnych požiadaviek. Či je to naivita, alebo zámer, nechám na vašich pozorovacích schopnostiach.

Veľa ľudí sa mi v priebehu roka ozývalo, že prečo nie som aktívny. Bolo to z viacerých dôvodov, ale keď by som to mal jednoducho vysvetliť, tak príčina je, že som sa dostal do takého stavu nešťastia, že v podstate išlo o depresiu, kde boli dni, keď som sa nedokázal donútiť vstať z postele. Viacero priateľov a rodiny mi pomohlo prejsť z tejto fázy do stavu malej nádeje, že dokážeme s našili silami a prostriedkami zmeniť Slovensko k lepšiemu a aj naše osobné životy. Bez obetovania niečoho, to na 100% nepôjde. Teší ma, keď niekto organizuje protest, ale zároveň aj zarmucuje, že prečo títo organizátori sa nepoučili z chýb iných a aj mojich. Jediná šanca je postaviť sa spoločne za spoločné ciele a použiť spoločnú taktiku!!! Niekto už dávnejšie navrhol 1.9.2021 ( Deň Ústavy SR ) Preto nech tento dátum alebo leták navrhol ktokoľvek, máme šancu – možno poslednú niečo zmeniť. Teraz sa úprimne necítim ako niekto plný síl a odhodlania, ale 1. septembra 2021 budem pred Prezidentským palácom v Bratislave. Už neočakávam, že nás tam budú tisíce. Už nenahováram, že prídite, že som organizátor. Niekedy som bol organizátor, lebo je dobré mať nejakú logistiku, ale dnes už viem s istotou povedať : Ak sa rozumní občania nepostavia na aktívny odpor proti tomuto chorému režimu, tak tento režim zomelie všetkých odporcov a definitívne nastane doba novodobých otrokov a žobrákov. Už je zle, ale ak nič nespravíme bude ešte oveľa horšie!!! A žiaľ tí hore si neuvedomujú, že ani tí vyvolení a ani stredná vrstva nebudú v pokoji a v bezpečí! Žiadny režim nie je dokonalý, ale môžeme si vytvoriť také podmienky spolužitia, ktoré umožnia každému slušnému človeku slušne žiť. V prvom rade treba ukončiť všetky nezmyselné opatrenia ako sú povinné rúška, rozostupy, testovania, lotérie, vakcíny,… Následne okamžite robiť ozdravné ekonomické opatrenia v prospech všetkých slušných občanov. Tento príhovor ukončím slovami Václava Klausa, ktorý v jednej relácií na otázku moderátora čo si myslí o opatreniach opakovane povedal – preklad : Takto sa predsa žiť nedá! Takto sa predsa žiť nedá!

K príspevku prikladám predvolania na súdy, ktoré mám za organizovanie sviečkového pochodu 15.11.2020 kde bolo asi 1000 ľudí a bola to veľmi pekná akcia a za revolúciu o ktorú som sa naivne pokúsil 17.12.2020, kde prišlo okolo 35 ľudí, odkiaľ ma zobrali policajti a zabavili techniku. Zaujímavé, že prečo sa systém tak bojí takýchto nevinných akcií. Naozaj nepotrebujem podporiť na tieto súdy. Budem rád, ak nebudete za seba bojovať na facebooku alebo kričaním na námestiach. Toto iste nič nezmení! V prvom rade sa musíte/musíme dohodnúť na spoločných cieľoch a tom, že nikoho im nevydáme!!!

Ak zaberieme jeden deň za spoločné myšlienky, tak sa Nám všetkým môže začať žiť oveľa lepšie! Už dávno sme sa mali postaviť bok po boku. Viem, že veľa ľudí už niečím prispeli na rôznych protestoch a akciách. Viem, že sú akcie aj dovtedy a som rád, že ľudia robia, čo môžu.